Vishay/BCcomponents MKP385662025JYM5T0
MKP385662025JYM5T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385662025JYM5T0
Brief Description
CAP FILM 62UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385662025JYM5T0.pdf
Availability of MKP385662025JYM5T0
QUANTITY
MKP385662025JYM5T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385662025JYM5T0
Internal Part NumberEIS-MKP385662025JYM5T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance62µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385662025JYM5T0
Related LinksMKP385662, MKP385662025JYM5T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385662025JYM5T0 Details Description
Related parts for MKP385662025JYM5T0
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FWA PHASE ASYMMETRY MONTR 230VAC datasheet.pdf
IC VIDEO SERDES LONG 16BIT 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 4.5A 8PWRFLAT datasheet.pdf