Vishay/BCcomponents MKP386M610085YT6
MKP386M610085YT6 picture photo
Mfg. Part Number
MKP386M610085YT6
Brief Description
MKP 10UF 5% 850VDC DRAWING T6
Datasheet Download
MKP386M610085YT6.pdf
Availability of MKP386M610085YT6
QUANTITY
MKP386M610085YT6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP386M610085YT6
Internal Part NumberEIS-MKP386M610085YT6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package40
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP386M610085YT6
Related LinksMKP386M6, MKP386M610085YT6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP386M610085YT6 Details Description
Related parts for MKP386M610085YT6
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
1PIN PLNGR CONTACT .98N 1M datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf