Susumu RL3264L4-R018-F
RL3264L4-R018-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R018-F
Brief Description
RES SMD 0.018 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R018-F.pdf
Availability of RL3264L4-R018-F
QUANTITY
RL3264L4-R018-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R018-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R018-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.018
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R018-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R018-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R018-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R018-F
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 18-22AWG datasheet.pdf
RELAY OPTO 350V 120MA 16-SOP datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FLANGED SPADE KRIMPTITE (BB-116- datasheet.pdf
RES SMD 31.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf