Vishay/BCcomponents MKT1813333406G
MKT1813333406G picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813333406G
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813333406G.pdf
Availability of MKT1813333406G
QUANTITY
MKT1813333406G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813333406G
Internal Part NumberEIS-MKT1813333406G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813333406G
Related LinksMKT1813, MKT1813333406G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813333406G Details Description
Related parts for MKT1813333406G
LED AMBER CLEAR 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
Crystal 33.3330MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015G/X 6" datasheet.pdf
IC PLD 25NS 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2064-AWG8 INSULA PUNCH datasheet.pdf
RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf