Vishay/BCcomponents MKT1813610014
MKT1813610014 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1813610014
Brief Description
CAP FILM 10UF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1813610014.pdf
Availability of MKT1813610014
QUANTITY
MKT1813610014 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1813610014
Internal Part NumberEIS-MKT1813610014
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1813610014
Related LinksMKT181, MKT1813610014 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1813610014 Details Description
Related parts for MKT1813610014
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT ROLLER SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG GRY 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMAJ datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf