Vishay/BCcomponents MKT1817410015D
MKT1817410015D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817410015D
Brief Description
CAP FILM 100NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817410015D.pdf
Availability of MKT1817410015D
QUANTITY
MKT1817410015D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817410015D
Internal Part NumberEIS-MKT1817410015D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817410015D
Related LinksMKT1817, MKT1817410015D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817410015D Details Description
Related parts for MKT1817410015D
IDC CABLE - CKR16G/AE16G/CKR16G datasheet.pdf
REGULTR -5.5V 1.0A 3 PIN CU HS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 78POS datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD LV 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 98.304MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TRANS 4NPN 40V 1A datasheet.pdf