Vishay/BCcomponents MKT1817468065D
MKT1817468065D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817468065D
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817468065D.pdf
Availability of MKT1817468065D
QUANTITY
MKT1817468065D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817468065D
Internal Part NumberEIS-MKT1817468065D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817468065D
Related LinksMKT1817, MKT1817468065D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817468065D Details Description
Related parts for MKT1817468065D
RES 680 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
ER 52C 52#16 PIN RECP BOX datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 C0G 2.7nF 50V datasheet.pdf