Vishay/Dale TNPU060328K0AZEN00
TNPU060328K0AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060328K0AZEN00
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060328K0AZEN00.pdf
Availability of TNPU060328K0AZEN00
QUANTITY
TNPU060328K0AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060328K0AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060328K0AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060328K0AZEN00
Related LinksTNPU06032, TNPU060328K0AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060328K0AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060328K0AZEN00
SENSOR VRS 1/4" MINI 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH INDICATOR ILLUM RED datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf