Vishay/BCcomponents MKT1818222636
MKT1818222636 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1818222636
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 20% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1818222636.pdf
Availability of MKT1818222636
QUANTITY
MKT1818222636 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1818222636
Internal Part NumberEIS-MKT1818222636
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1818
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1818222636
Related LinksMKT181, MKT1818222636 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1818222636 Details Description
Related parts for MKT1818222636
FUSE GLASS 800MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 165CABGA datasheet.pdf
IC FIFO 64X9 SYNC 15NS 32-PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 11"XNH A VFN datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf