Vishay/BCcomponents MKT1820368106
MKT1820368106 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1820368106
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 1000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1820368106.pdf
Availability of MKT1820368106
QUANTITY
MKT1820368106 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1820368106
Internal Part NumberEIS-MKT1820368106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1820368106
Related LinksMKT182, MKT1820368106 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1820368106 Details Description
Related parts for MKT1820368106
IC DETECTOR VOLT 1.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
10M CABLE CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X6S 01005 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SBC PICO 1.6GHZ N2600 2GB BUNDLE datasheet.pdf
3W SOLAR PANEL 138X160 datasheet.pdf