TDK Corporation MLF1005G1R8KT
MLF1005G1R8KT picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005G1R8KT
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 30MA 1.05 OHM
Datasheet Download
MLF1005G1R8KT.pdf
Availability of MLF1005G1R8KT
QUANTITY
MLF1005G1R8KT Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005G1R8KT
Internal Part NumberEIS-MLF1005G1R8KT
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.05 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005G1R8KT
Related LinksMLF100, MLF1005G1R8KT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005G1R8KT Details Description
Related parts for MLF1005G1R8KT
DSUB CABL-AMP37G/ AE37G / AMP37G datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT DUAL ECL-TTL 28PLCC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 3V SERIAL 10-UMAX datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/MT-RJ XG 7M datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONICAL SHARP SOLDER TIP 0.4MM datasheet.pdf
2 X 17 POS MALE HORIZ 4.5 TAIL datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
LC2MOS Complete, 12-Bit, 100 kHz , Sampling ADC IC datasheet.pdf