TDK Corporation MLF1005GR39JT
MLF1005GR39JT picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005GR39JT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 50MA 410 MOHM
Datasheet Download
MLF1005GR39JT.pdf
Availability of MLF1005GR39JT
QUANTITY
MLF1005GR39JT Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005GR39JT
Internal Part NumberEIS-MLF1005GR39JT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Other Drawings1005 (0402) Footprint
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant210MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005GR39JT
Related LinksMLF100, MLF1005GR39JT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005GR39JT Details Description
Related parts for MLF1005GR39JT
INDUCTOR/XFRMR 8.3UH MULTIWIND datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
DAC 10BIT SGL W/SPI 8DIP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
FUSE 800MA 250V AXIAL datasheet.pdf