TDK Corporation MLF2012DR12MTD25
MLF2012DR12MTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012DR12MTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 300MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLF2012DR12MTD25.pdf
Availability of MLF2012DR12MTD25
QUANTITY
MLF2012DR12MTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012DR12MTD25
Internal Part NumberEIS-MLF2012DR12MTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance120nH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant360MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012DR12MTD25
Related LinksMLF2012D, MLF2012DR12MTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012DR12MTD25 Details Description
Related parts for MLF2012DR12MTD25
IC LATCH CMOS H-S SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf