TDK Corporation MLG0402P27NJT000
MLG0402P27NJT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402P27NJT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27NH 200MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0402P27NJT000.pdf
Availability of MLG0402P27NJT000
QUANTITY
MLG0402P27NJT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402P27NJT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402P27NJT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq7 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402P27NJT000
Related LinksMLG0402P, MLG0402P27NJT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402P27NJT000 Details Description
Related parts for MLG0402P27NJT000
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
PHASE REVERSAL RELAY 200/220V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LO-VOLT VAPROTEX 100FT SEC. datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 4CKT 2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IND NEON CLEAR 125V SNAPFIT datasheet.pdf