TDK Corporation MLG0603P3N6BTD25
MLG0603P3N6BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P3N6BTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 400MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P3N6BTD25.pdf
Availability of MLG0603P3N6BTD25
QUANTITY
MLG0603P3N6BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P3N6BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P3N6BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.6nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P3N6BTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P3N6BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P3N6BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P3N6BTD25
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
FILTER OUTPUT PWN 410A datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER 150 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf