TDK Corporation MLG0603Q30NJ
MLG0603Q30NJ picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603Q30NJ
Brief Description
FIXED IND 30NH 100MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603Q30NJ.pdf
Availability of MLG0603Q30NJ
QUANTITY
MLG0603Q30NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603Q30NJ
Internal Part NumberEIS-MLG0603Q30NJ
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance30nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603Q30NJ
Related LinksMLG060, MLG0603Q30NJ Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603Q30NJ Details Description
Related parts for MLG0603Q30NJ
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 55 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM datasheet.pdf
PMI BASE 1 INCAND S-6 BAY SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf