TDK Corporation MLG0603S3N3BTD25
MLG0603S3N3BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S3N3BTD25
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S3N3BTD25.pdf
Availability of MLG0603S3N3BTD25
QUANTITY
MLG0603S3N3BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S3N3BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S3N3BTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S3N3BTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S3N3BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S3N3BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S3N3BTD25
CONN RECEPT 6POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE 24COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 130V 1A SOT23 datasheet.pdf