TDK Corporation MLG0603S43NHT000
MLG0603S43NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S43NHT000
Brief Description
FIXED IND 43NH 50MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S43NHT000.pdf
Availability of MLG0603S43NHT000
QUANTITY
MLG0603S43NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S43NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S43NHT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance43nH
Tolerance±3%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S43NHT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S43NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S43NHT000 Details Description
Related parts for MLG0603S43NHT000
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100' datasheet.pdf
R/A SOLD HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 500 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC SW LO SIDE 6-OUTPUT 30HSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC 20POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 3S FIN datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 7POS 3.96MM datasheet.pdf