TDK Corporation MLG1005S10NJTD25
MLG1005S10NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S10NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 500MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S10NJTD25.pdf
Availability of MLG1005S10NJTD25
QUANTITY
MLG1005S10NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S10NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S10NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S10NJTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S10NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S10NJTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S10NJTD25
IDC CABLE - MCF20K/MC20F/MCF20K datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO214AA datasheet.pdf
SEPARATOR datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128POS .050" datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 220MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CLK DIVIDER 16.777MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX100MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 178MA 12.5 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf