TDK Corporation MLG1005S33NHTD25
MLG1005S33NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S33NHTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 300MA 900 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S33NHTD25.pdf
Availability of MLG1005S33NHTD25
QUANTITY
MLG1005S33NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S33NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S33NHTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±3%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S33NHTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S33NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S33NHTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S33NHTD25
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64FBGA datasheet.pdf
IMP,PWR,3PR,HDR,R-HLD,2X,797-2,7 datasheet.pdf
M805 5C 5#12 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 50V RADIAL datasheet.pdf