TDK Corporation MLG1005S68NJTD25
MLG1005S68NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S68NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68NH 200MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLG1005S68NJTD25.pdf
Availability of MLG1005S68NJTD25
QUANTITY
MLG1005S68NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S68NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S68NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S68NJTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S68NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S68NJTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S68NJTD25
CONN HEADER 16POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 3V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
70234-115 METRAL HDR 4RX4M STR P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
PROBE PIN HLDR datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf