| Internal Part Number | EIS-MLTFC4H-LP316 | |
| Featured Product | Cable Ties | |
| Standard Package | 50 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | Pan-Steel® MLTFC | |
| Packaging | 50 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 4.00" (101.60mm) | |
| Length | 1.19' (363.22mm) | |
| Width | 0.310" (7.87mm) | |