TDK Corporation MLZ2012M220WTD25
MLZ2012M220WTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M220WTD25
Brief Description
FIXED IND 22UH 220MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
MLZ2012M220WTD25.pdf
Availability of MLZ2012M220WTD25
QUANTITY
MLZ2012M220WTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M220WTD25
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M220WTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLZ
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation60mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M220WTD25
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M220WTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M220WTD25 Details Description
Related parts for MLZ2012M220WTD25
RES 13M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0603 datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
THERMOSTAT 48.9DEG C SPST-NC 3A datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 20A 125VAC EDISON SLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 180POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf