TDK Corporation MLZ2012N220LTD25
MLZ2012N220LTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012N220LTD25
Brief Description
FIXED IND 22UH 300MA 871 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012N220LTD25.pdf
Availability of MLZ2012N220LTD25
QUANTITY
MLZ2012N220LTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012N220LTD25
Internal Part NumberEIS-MLZ2012N220LTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLZ
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation70mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)871 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012N220LTD25
Related LinksMLZ2012N, MLZ2012N220LTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012N220LTD25 Details Description
Related parts for MLZ2012N220LTD25
IC CPLD 32MC 15NS 44QFP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM PCB datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 8AWG AU 3.6MM datasheet.pdf
025/090 ECU PLUG HSG ASSY 26P datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS VERT SHIELD T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADPTR 5.95V 5.95W datasheet.pdf