ON Semiconductor MM3Z12VT1
MM3Z12VT1 picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z12VT1
Brief Description
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z12VT1.pdf
Availability of MM3Z12VT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM3Z12VT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z12VT1
Internal Part NumberEIS-MM3Z12VT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Jun/2009
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z12VT1
Related LinksMM3Z, MM3Z12VT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z12VT1 Details Description
Related parts for MM3Z12VT1
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf