Fairchild Semiconductor MM3Z3V9C
MM3Z3V9C picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z3V9C
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z3V9C.pdf
Availability of MM3Z3V9C
QUANTITY
MM3Z3V9C Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z3V9C
Internal Part NumberEIS-MM3Z3V9C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)84 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2.7µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z3V9C
Related LinksMM3Z, MM3Z3V9C Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z3V9C Details Description
Related parts for MM3Z3V9C
WIRE TIE 4.5" 18LBS WHT datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 51MH PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 303.45VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 40POS .12M datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
POT 200K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
ISOLATOR E1 4.05 RX600 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf