ON Semiconductor MM5Z10VT1
MM5Z10VT1 picture photo
Mfg. Part Number
MM5Z10VT1
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD523
Datasheet Download
MM5Z10VT1.pdf
Availability of MM5Z10VT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM5Z10VT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM5Z10VT1
Internal Part NumberEIS-MM5Z10VT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2006
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSOD-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM5Z10VT1
Related LinksMM5Z, MM5Z10VT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM5Z10VT1 Details Description
Related parts for MM5Z10VT1
CAP CER 0.018UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS MALE DIP datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN PIN 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 7.5DBI BNC ML datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf