Vishay/Beyschlag MMA02040D1002BB300
MMA02040D1002BB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040D1002BB300
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 0204
Datasheet Download
MMA02040D1002BB300.pdf
Availability of MMA02040D1002BB300
QUANTITY
MMA02040D1002BB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040D1002BB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040D1002BB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMA 0204 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040D1002BB300
Related LinksMMA02040D, MMA02040D1002BB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040D1002BB300 Details Description
Related parts for MMA02040D1002BB300
IC DUAL DIFF LINE REC 16-SOIC datasheet.pdf
22-PIN TEST CLIP GOLD DIP .60" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5W DU 48V +-12V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CT CRIMP-2 REC HSG 3P BLUE datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 370MA 728 MOHM datasheet.pdf