Vishay/Beyschlag MMA0204MC4703FB300
MMA0204MC4703FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA0204MC4703FB300
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 0.4W MELF
Datasheet Download
MMA0204MC4703FB300.pdf
Availability of MMA0204MC4703FB300
QUANTITY
MMA0204MC4703FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA0204MC4703FB300
Internal Part NumberEIS-MMA0204MC4703FB300
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMA 0204 - Professional, HV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA0204MC4703FB300
Related LinksMMA0204MC, MMA0204MC4703FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA0204MC4703FB300 Details Description
Related parts for MMA0204MC4703FB300
RC NETWORK 1K OHM/47PF 5% SMD datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK 196LBGA datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 16-SSOP datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 2.3X457.2MM RECT datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 48"L X 36"W datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" TH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 50 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf