Vishay/Beyschlag MMB02070C1002FB700
MMB02070C1002FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C1002FB700
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C1002FB700.pdf
Availability of MMB02070C1002FB700
QUANTITY
MMB02070C1002FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C1002FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C1002FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C1002FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C1002FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C1002FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C1002FB700
IC XDSL LINE DRIVER 16-SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 7POS OR datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.9V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
A5N NETWORK DRIVE SINGLE PHASE datasheet.pdf
A4 MQ 400W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 67MA OUT datasheet.pdf