Vishay/Beyschlag MMB02070C1201FB200
MMB02070C1201FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C1201FB200
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C1201FB200.pdf
Availability of MMB02070C1201FB200
QUANTITY
MMB02070C1201FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C1201FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C1201FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C1201FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C1201FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C1201FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C1201FB200
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
COMPRESSION LUG NARROW PAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5V 400W datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf