Vishay/Beyschlag MMB02070C2052FB200
MMB02070C2052FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2052FB200
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2052FB200.pdf
Availability of MMB02070C2052FB200
QUANTITY
MMB02070C2052FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2052FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2052FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C2052FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C2052FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C2052FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C2052FB200
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC XTAL 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
Micropower Step-Up/Step-Down Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V and Adjustable High Frequency Switching Regulator IC datasheet.pdf