Vishay/Beyschlag MMB02070C2493FB200
MMB02070C2493FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2493FB200
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2493FB200.pdf
Availability of MMB02070C2493FB200
QUANTITY
MMB02070C2493FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2493FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2493FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)