Vishay/Beyschlag MMB02070C4649FB200
MMB02070C4649FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C4649FB200
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C4649FB200.pdf
Availability of MMB02070C4649FB200
QUANTITY
MMB02070C4649FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C4649FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C4649FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C4649FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C4649FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C4649FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C4649FB200
HOOK-UP STRND 20AWG GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
CONN FPC VERT 29POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
DISPLAY 2.3 SGL DGT CA RED TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 1500PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf