Diodes Incorporated MMBD3004S-13-F
MMBD3004S-13-F picture photo
Mfg. Part Number
MMBD3004S-13-F
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT23
Datasheet Download
MMBD3004S-13-F.pdf
Availability of MMBD3004S-13-F
QUANTITY
MMBD3004S-13-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBD3004S-13-F
Internal Part NumberEIS-MMBD3004S-13-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN OtherCopper Bond Wire and Wafer Source 07/Nov/2013
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Series Connection
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)300V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)225mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.25V @ 200mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 240V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBD3004S-13-F
Related LinksMMBD300, MMBD3004S-13-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
MMBD3004S-13-F Details Description
Related parts for MMBD3004S-13-F
FUSE GLASS 4A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES 33.9K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 12POS datasheet.pdf
60739A203 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 13 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
AMPLIMITE ASY PLUG 109 1 RTANG datasheet.pdf
OSC MEMS 87.5000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf