Vishay/Dale RLR32C3300GMBSL
RLR32C3300GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3300GMBSL
Brief Description
RES 330 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3300GMBSL.pdf
Availability of RLR32C3300GMBSL
QUANTITY
RLR32C3300GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3300GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3300GMBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3300GMBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3300GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3300GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C3300GMBSL
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 31POS PNL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
SL-RLS21N PLAST 2N/C+1N/O 1XNPT datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf