Vishay Semiconductor/Diodes Division MMBZ5252C-HE3-18
MMBZ5252C-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ5252C-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
MMBZ5252C-HE3-18.pdf
Availability of MMBZ5252C-HE3-18
QUANTITY
MMBZ5252C-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ5252C-HE3-18
Internal Part NumberEIS-MMBZ5252C-HE3-18
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±2%
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)33 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ5252C-HE3-18
Related LinksMMBZ5252, MMBZ5252C-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MMBZ5252C-HE3-18 Details Description
Related parts for MMBZ5252C-HE3-18
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT W/FEMALE JACKSCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf