Vishay/Dale MMD23-020
MMD23-020 picture photo
Mfg. Part Number
MMD23-020
Brief Description
CONN RACK/PANEL 20POS 5A
Datasheet Download
MMD23-020.pdf
Availability of MMD23-020
QUANTITY
MMD23-020 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD23-020
Internal Part NumberEIS-MMD23-020
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD23-020
Related LinksMMD2, MMD23-020 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD23-020 Details Description
Related parts for MMD23-020
IC FLASH 32MBIT 70NS 40TSOP datasheet.pdf
SPEAKER ALNICO 8OHM .5W 66MM SQR datasheet.pdf
DIODE PIN ATTENUATOR SGL SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 990MA 620 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
ARDUINO BOARD KAPPA MODEM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf