Yageo MMF-25FRF27R
MMF-25FRF27R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF27R
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF27R.pdf
Availability of MMF-25FRF27R
QUANTITY
MMF-25FRF27R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF27R
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF27R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF27R
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF27R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF27R Details Description
Related parts for MMF-25FRF27R
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T SOLDER LUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
PANEL MOUNT ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
IC SRAM 16M 1024X16 54TSOPII datasheet.pdf
LJT 4C 4#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 2C 2#8(QDRAX) PIN GRND PLUG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50A 8PQFN datasheet.pdf