Yageo MMF-50FRF22R
MMF-50FRF22R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-50FRF22R
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF-50FRF22R.pdf
Availability of MMF-50FRF22R
QUANTITY
MMF-50FRF22R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-50FRF22R
Internal Part NumberEIS-MMF-50FRF22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-50FRF22R
Related LinksMMF-50, MMF-50FRF22R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-50FRF22R Details Description
Related parts for MMF-50FRF22R
IC OPAMP BUFFER 1.6GHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AB datasheet.pdf
47UF 16V 8.509X16.205 105C RAD datasheet.pdf