Yageo MMF1WSFRF270R
MMF1WSFRF270R picture photo
Mfg. Part Number
MMF1WSFRF270R
Brief Description
RES SMD 270 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMF1WSFRF270R.pdf
Availability of MMF1WSFRF270R
QUANTITY
MMF1WSFRF270R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF1WSFRF270R
Internal Part NumberEIS-MMF1WSFRF270R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF1WSFRF270R
Related LinksMMF1WS, MMF1WSFRF270R Datasheet, Yageo Distributor
MMF1WSFRF270R Details Description
Related parts for MMF1WSFRF270R
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 450MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C VERT SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf