Yageo MMF25SFRE100K
MMF25SFRE100K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE100K
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE100K.pdf
Availability of MMF25SFRE100K
QUANTITY
MMF25SFRE100K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE100K
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE100K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE100K
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE100K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE100K Details Description
Related parts for MMF25SFRE100K
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 400 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf