Honeywell Sensing and Productivity Solutions MML24KA3AC05K
MML24KA3AC05K picture photo
Mfg. Part Number
MML24KA3AC05K
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 1A 125V
Datasheet Download
MML24KA3AC05K.pdf
Availability of MML24KA3AC05K
QUANTITY
MML24KA3AC05K Order Process
Ship out your order
Specifications of MML24KA3AC05K
Internal Part NumberEIS-MML24KA3AC05K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyRocker Switches
SeriesMML24
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating1A (AC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC-
Actuator TypeConcave (Standard V)
Color - Actuator/CapBlack
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
Features-
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-
Mechanical Life250,000 Cycles
Electrical Life25,000 Cycles
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MML24KA3AC05K
MML24KA3AC05K Details Description
Related parts for MML24KA3AC05K
CONN HEADER 24POS R/A SMT TIN datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN SMALL AD WH 6' datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A SOT-223 datasheet.pdf
CONN RECEPT COAX FOR 8074/8075 datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 800MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf