NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMPF0200F3AEPR2
MMPF0200F3AEPR2 picture photo
Mfg. Part Number
MMPF0200F3AEPR2
Datasheet Download
MMPF0200F3AEPR2.pdf
Availability of MMPF0200F3AEPR2
QUANTITY
MMPF0200F3AEPR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMPF0200F3AEPR2
Internal Part NumberEIS-MMPF0200F3AEPR2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPF0200A Datasheet Update 29/May/2014
Data Sheet Change 02/Aug/2014
ApplicationsConverter, i.MX6
Voltage - Input2.8 V ~ 4.5 V
Number of Outputs11
Voltage - OutputMultiple
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package56-QFN (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMPF0200F3AEPR2
MMPF0200F3AEPR2 Details Description
Related parts for MMPF0200F3AEPR2
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SW ROTARY SP 200MA 0.3" 4POS PC datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HOLDER BATT 4-AA CELLS PC MNT datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING 07POS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf