NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMPF0200F4ANESR2
MMPF0200F4ANESR2 picture photo
Mfg. Part Number
MMPF0200F4ANESR2
Datasheet Download
MMPF0200F4ANESR2.pdf
Availability of MMPF0200F4ANESR2
QUANTITY
MMPF0200F4ANESR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMPF0200F4ANESR2
Internal Part NumberEIS-MMPF0200F4ANESR2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationData Sheet Change 02/Aug/2014
ApplicationsConverter, i.MX6
Voltage - Input2.8 V ~ 4.5 V
Number of Outputs11
Voltage - OutputMultiple
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package56-QFN-EP (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMPF0200F4ANESR2
MMPF0200F4ANESR2 Details Description
Related parts for MMPF0200F4ANESR2
IC PROGRAM 4.380V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SU 10.16HP/02/180SF 3.5AG BK datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 170MA 3.47 OHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCD HOUSING 1 GREEN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 6A datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf