Vishay/Beyschlag MMU01020C3301FB300
MMU01020C3301FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMU01020C3301FB300
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 0.3W 0102
Datasheet Download
MMU01020C3301FB300.pdf
Availability of MMU01020C3301FB300
QUANTITY
MMU01020C3301FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMU01020C3301FB300
Internal Part NumberEIS-MMU01020C3301FB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMU 0102 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0102
Supplier Device Package0102
Size / Dimension0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMU01020C3301FB300
Related LinksMMU01020C, MMU01020C3301FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMU01020C3301FB300 Details Description
Related parts for MMU01020C3301FB300
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 240MA 5.4 OHM datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HDM DE MIDPLANE OPN END 30 SAU datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 24V 2.6A SMD 2920 datasheet.pdf