TDK Corporation MMZ0603S601ET000
MMZ0603S601ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0603S601ET000
Brief Description
FERRITE GIGA BEADS / SMD
Datasheet Download
MMZ0603S601ET000.pdf
Availability of MMZ0603S601ET000
QUANTITY
MMZ0603S601ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0603S601ET000
Internal Part NumberEIS-MMZ0603S601ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0603S601ET000
Related LinksMMZ0603S, MMZ0603S601ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0603S601ET000 Details Description
Related parts for MMZ0603S601ET000
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0402 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
ZA CORDSET 10A 1.5M V-LOCK datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf