TDK Corporation MMZ1005S601AT000
MMZ1005S601AT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005S601AT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1005S601AT000.pdf
Availability of MMZ1005S601AT000
QUANTITY
MMZ1005S601AT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005S601AT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005S601AT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005S601AT000
Related LinksMMZ1005S, MMZ1005S601AT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005S601AT000 Details Description
Related parts for MMZ1005S601AT000
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 100V datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
HEX KEY T-HANDLE 7/64" 5.75" datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG29 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP POLY 1200UF 20% 16V T/H datasheet.pdf