TDK Corporation MMZ2012Y102BTD25
MMZ2012Y102BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ2012Y102BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ2012Y102BTD25.pdf
Availability of MMZ2012Y102BTD25
QUANTITY
MMZ2012Y102BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ2012Y102BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ2012Y102BTD25
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ2012Y102BTD25
Related LinksMMZ2012Y, MMZ2012Y102BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ2012Y102BTD25 Details Description
Related parts for MMZ2012Y102BTD25
DIODE MODULE 800V 195A INT-A-PAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
PSOC EMU POD FEET FOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1.25MM 9POS STR TIN datasheet.pdf
ENCODER MAG QUADRATURE 5VDC datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 RS/SW datasheet.pdf
LED MODULE 10W 3000K CCT datasheet.pdf
8-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
FUSE 1A 250V AXIAL datasheet.pdf