| Internal Part Number | EIS-MMZ2012Y102BTD25 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | Ferrite Beads and Chips | |
| Series | MMZ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Impedance @ Frequency | 1 kOhm @ 100MHz | |
| Current Rating | 500mA | |
| DC Resistance (DCR) | 300 mOhm Max | |
| Filter Type | - | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.041" (1.05mm) | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MMZ2012Y102BTD25 | |
| Related Links | MMZ2012Y, MMZ2012Y102BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor | |
 | 6VJ1-2 | INPUT MODULE UNFILTERED 6A | datasheet.pdf | |